Asfiksja autoerotyczna jest obyczajem dobrze znanym w środowisku amatorów BDSM. Miłośnicy tego ekscentrycznego spełnienia seksualnego są skłonni zaryzykować spory uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć. Praktyki takie dotyczą najczęściej osób młodych, które nie potrafią nawiązać i utrzymać relacji partnerskich.

Czym jest asfiksja autoerotyczna

Asfiksja jest pojęciem od dawna znanym medycynie. Polega ona na niedoborze tlenu w organizmie człowieka i jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia. Bez podjęcia czynności ratowniczych może szybko doprowadzić do śmierci w wyniku uduszenia. Podczas anoksji dochodzi do znacznego obniżenia poziomu tlenu w komórkach ciała i niebezpiecznego wzrostu ilości dwutlenku węgla we krwi. Jeżeli osoba z tak ciężkim niedotlenieniem przeżyje, okresowy niedobór tlenu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia jej mózgu.

Asfiksja autoerotyczna jest groźnym dla zdrowia i życia zaburzeniem preferencji seksualnych. Polega ona na jedno-czasowym mocnym podduszaniu i osiągnięciu orgazmu w wyniku masturbacji. Ta niebezpieczna praktyka skutkuje czasowym ograniczeniem dopływu powietrza do płuc. Znacznie podwyższony poziom dwutlenku węgla we krwi doprowadza do wystąpienia halucynacji i stanu euforycznego. Znawcy tematu znajdują znaczne podobieństwa pomiędzy anoksją a działaniem substancji odurzających.

W zależności od inwencji danej osoby, podduszanie takie może być przeprowadzane różnymi technikami. Najczęściej stosowane są następujące sposoby: zaciskanie paska lub liny wokół szyi albo zakładanie na głowę plastikowego worka. Ponadto, wykorzystywany jest ucisk na klatkę piersiową lub bezpośredni nacisk dłonią na szyję.

Śmierć na skutek asfiksji autoerotycznej

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych na skutek asfiksji autoerotycznej umiera rocznie około tysiąca osób. W przeważającej większości stosują ją mężczyźni, chociaż w statystykach zgonów spowodowanych podduszaniem figurują również kobiety. Oprócz zejść śmiertelnych ewidentnie świadczących o przypadkowym uduszeniu się, mamy również do czynienia z niewyjaśnionymi samobójstwami czy morderstwami. Jedynym ich wytłumaczeniem może być masywne niedotlenienie spowodowane takimi właśnie praktykami erotycznymi.

Proces umierania z powodu niewystarczającej ilości tlenu jest relatywnie długi i bolesny.

Najczęściej składa się on z kilku etapów:

  • duszności – objawy trwają przez 1-5 minut i obejmują duszność wdechową oraz zasinienie skóry twarzy i błon śluzowych,
  • drgawki – stan ten przejawia się dusznością wydechową, utratą przytomności i wystąpieniem konwulsji, trwa około 1,5 minuty,
  • zamartwica – w jej dwuminutowym przebiegu nie występują już ruchy oddechowe, ale obecna jest jeszcze akcja serca,
  • oddech końcowy – pojawia się kilka nieregularnych ruchów oddechowych,
  • zatrzymanie krążenia i zgon.

Ofiarami śmierci w wyniku asfiksji autoerotycznej są nie tylko anonimowe, nikomu nie znane osoby. Zdarzają się również zgony wśród ludzi powszechnie znanych. Posiadają oni ugruntowaną pozycję i doskonały status materialny, co nie przeszkadza im w poszukiwaniu nowych, nie zawsze bezpiecznych doznań.

Udostępnij post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *